E32D350LPN183MA54U
Chemi-Con
Producto No:
E32D350LPN183MA54U
Descripción:
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.125" (53.98mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.33 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 26.7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 9.3296 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 18000 µF