E32D351HPN821MAA5U
Chemi-Con
Producto No:
E32D351HPN821MAA5U
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.134" (105.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.43 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 189.6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.2136 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF