E32D351LPN471MA67U
Chemi-Con
Producto No:
E32D351LPN471MA67U
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.52 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 332mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.8304 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF