E32D500HPN184MEB7M
Chemi-Con
Producto No:
E32D500HPN184MEB7M
Descripción:
CAP ALUM 180000UF 20% 50V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 38.22 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.5mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 42.8064 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 180000 µF