E32D500HPN393MAE3U
Chemi-Con
Producto No:
E32D500HPN393MAE3U
Descripción:
CAP ALUM 39000UF 20% 50V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 20.56 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 23.0272 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 39000 µF