E32D500HPN683VD79U
Chemi-Con
Producto No:
E32D500HPN683VD79U
Descripción:
CAP ALUM 68000UF 50V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance -10%, +20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 24.55 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.4mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 27.496 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 68000 µF