E32D600LPN273UEE3M
Chemi-Con
Producto No:
E32D600LPN273UEE3M
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 27000UF 60V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 60 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U32D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 27000 µF