E32D630HLN683MDA5M
Chemi-Con
Producto No:
E32D630HLN683MDA5M
Descripción:
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 29.84 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.9mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 33.4208 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 68000 µF