E32D630HPN153MA92U
Chemi-Con
Producto No:
E32D630HPN153MA92U
Descripción:
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.661" (93.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.39 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16.6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.6758 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15000 µF