E32D630HPN223MAB7U
Chemi-Con
Producto No:
E32D630HPN223MAB7U
Descripción:
CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.06 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 12.3mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 17.1532 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22000 µF