E36D101HPN333ME92M
Chemi-Con
Producto No:
E36D101HPN333ME92M
Descripción:
CAP ALUM 33000UF 20% 100V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.05 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.3mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 19.67 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33000 µF