E36D251HPN123MEA5M
Chemi-Con
Producto No:
E36D251HPN123MEA5M
Descripción:
CAP ALUM 12000UF 20% 250V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15.31 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.9mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 21.434 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF