E36D251LPN123TDE3U
Chemi-Con
Producto No:
E36D251LPN123TDE3U
Descripción:
CAP ALUM 12000UF 250V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15.91 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 13.6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 22.274 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF