E36D351LPN471TA67U
Chemi-Con
Producto No:
E36D351LPN471TA67U
Descripción:
CAP ALUM 470UF 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.91 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 379mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.674 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF