E36D630HPN123MA67M
Chemi-Con
Producto No:
E36D630HPN123MA67M
Descripción:
CAP ALUM 12000UF 20% 63V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.17 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22.2mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.238 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF