E36F351CDN123QEM9U
Chemi-Con
Producto No:
E36F351CDN123QEM9U
Descripción:
CAP ALUM 12000UF 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.661" (220.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U36F
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12 mF