E37F401CPN822MFB7U
Chemi-Con
Producto No:
E37F401CPN822MFB7U
Descripción:
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.646" (118.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 23.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 33.558 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 8200 µF