E37F401LPN562TEB7U
Chemi-Con
Producto No:
E37F401LPN562TEB7U
Descripción:
CAP ALUM 5600UF 400V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.606" (117.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U37F
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5.6 mF