E37F421CPN153MFK0U
Chemi-Con
Producto No:
E37F421CPN153MFK0U
Descripción:
CAP ALUM 15000UF 20% 420V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.520" (191.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 36.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 51.465 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15000 µF