E37F421CPN392MDB7U
Chemi-Con
Producto No:
E37F421CPN392MDB7U
Descripción:
CAP ALUM 3900UF 20% 420V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.646" (118.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 18.612 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3900 µF