E37F451CPN822MEJ1U
Chemi-Con
Producto No:
E37F451CPN822MEJ1U
Descripción:
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.165" (182.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 24.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 12mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 34.263 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 8200 µF