E37L351CPN183MFM9M
Chemi-Con
Producto No:
E37L351CPN183MFM9M
Descripción:
CAP ALUM 18000UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.661" (220.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 41.1 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U37L
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 32.853 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 18000 µF