E37X421CPN472MEB7U
Chemi-Con
Producto No:
E37X421CPN472MEB7U
Descripción:
CAP ALUM 4700UF 20% 420V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 4.646" (118.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 24mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 20.445 A @ 10 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF