E92F3J1VND821MB50T
Chemi-Con
Producto No:
E92F3J1VND821MB50T
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 385V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 385 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.6 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 121mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U92F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 6.578 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF