E92F3J1VNT222MUA5T
Chemi-Con
Producto No:
E92F3J1VNT222MUA5T
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 385V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.232" (107.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 385 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.9 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 51mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U92F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 14.157 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2200 µF