E92F421VNT821MU50U
Chemi-Con
Producto No:
E92F421VNT821MU50U
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.293 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF