E92L401VND821MA65U
Chemi-Con
Producto No:
E92L401VND821MA65U
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.657" (67.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 112mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U92L
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 7.007 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF