EDP65-12-MB1-100
Astrodyne TDI
Producto No:
EDP65-12-MB1-100
Fabricante:
Astrodyne TDI
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC, UL
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.34" L x 2.59" W x 1.46" H (135.6mm x 65.8mm x 37.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5.4A
Series EDP65 (65W)
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 32" (812.8mm)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60601-1
Mfr Astrodyne TDI
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC