EDZTE613.6B
Rohm Semiconductor
Producto No:
EDZTE613.6B
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
EMD2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 3.6V 150MW EMD2
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±3%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package EMD2
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 150 mW
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms