Hogar / Humidity, Moisture Sensors / EE33-M1T17HS3F9K5L200D2
minImg
EE33-M1T17HS3F9K5L200D2
E+E Elektronik
Producto No:
EE33-M1T17HS3F9K5L200D2
Fabricante:
E+E Elektronik
Descripción:
EE33-M1T17HS3F9K5L200D2
En stock : 19
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Response Time 15 s
Output Type Analog
Humidity Range 0 ~ 100% RH
Mounting Type -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series -
Accuracy ±2.3% RH
Sensitivity ±0.01°C/%RH
Package / Case -
Sensor Type Humidity, Temperature
Voltage - Supply 8V ~ 35V
Output 4mA ~ 20mA, 0V ~ 10V