Delta Electronics
Producto No:
EFB0612HHAF99
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FAN AXL FRAMELSS 56X10.7MM 12VDC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.2385
$11.2385
10
$10.5089
$105.089
25
$9.53116
$238.279
50
$8.79795
$439.8975
100
$7.69823
$769.823
250
$7.209436
$1802.359
500
$6.720661
$3360.3305
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Air Flow | 15.0 CFM (0.420m³/min) |
| Noise | 39.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.200A |
| Fan Type | Tubeaxial, Frameless |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 5 ~ 13.2VDC |
| RPM | 4800 RPM |
| Mfr | Delta Electronics |
| Material - Frame | - |
| Features | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 10.70mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Static Pressure | 0.129 in H2O (32.1 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE, cURus, VDE |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Size / Dimension | Round - 56mm Dia |
| Weight | 0.038 lb (17.24 g) |
| Lifetime @ Temp. | 50000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | EFB - Frameless |
| Power (Watts) | 2.4 W |
| Package | Box |
| Base Product Number | EFB0612 |