EFL-160ELL220ME05D
Chemi-Con
Producto No:
EFL-160ELL220ME05D
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 22.8 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 57 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 3.1 Ohms