EFL-350ELL470MH07D
Chemi-Con
Producto No:
EFL-350ELL470MH07D
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 64.8 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 162 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF
Package Bulk
Impedance 900 mOhms