TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
EG6422-000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HL2020E-230V-EURO
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Tool Type | Heat Gun |
| Air Flow | - |
| Color | Blue |
| Nozzle Opening | - |
| Product Status | Active |
| Includes | Heat Gun |
| Series | - |
| Power - Rated | 2000W |
| For Use With/Related Products | Heat Shrink Tubing |
| Approved Countries | Europe |
| Voltage | 230V |
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Compatible Tools | - |
| Approval Agency Marking | - |
| Temperature Range | 176°F ~ 1166°F (80°C ~ 630°C) |
| Features | 3-Stage Switch, 7.2' Cord, LCD Display, Temperature Control |
| Accessory Type | - |
| Package | Bulk |
| Current | 8.7 A |
| Base Product Number | EG64 |