EGPD101ELL511MM25H
Chemi-Con
Producto No:
EGPD101ELL511MM25H
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 510UF 20% 100V RADIAL
En stock : 1890
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.46 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GPD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.92 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 510 µF