EGPD250ELL202MK20H
Chemi-Con
Producto No:
EGPD250ELL202MK20H
Descripción:
CAP ALUM 2000UF 20% 25V RADIAL
En stock : 680
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.656 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 42mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.76 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2000 µF