EGPD350ELL752MM40H
Chemi-Con
Producto No:
EGPD350ELL752MM40H
Descripción:
CAP ALUM 7500UF 20% 35V RADIAL
En stock : 2670
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.0095 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 7.07 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 7500 µF