EGQB350ELL911ML20H
Chemi-Con
Producto No:
EGQB350ELL911ML20H
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 910UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.866 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GQB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.11 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 910 µF