EGVD101ELL511MM30H
Chemi-Con
Producto No:
EGVD101ELL511MM30H
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 510UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 38mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series GVD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.8 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 510 µF