EGXA451VSN471MR60L
Chemi-Con
Producto No:
EGXA451VSN471MR60L
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.461" (62.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.87 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series GXA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.6741 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF