EGXE351ELL330ML25S
Chemi-Con
Producto No:
EGXE351ELL330ML25S
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 189 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series GXE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 340.2 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF