EGXE500ETD221MJ20S
Chemi-Con
Producto No:
EGXE500ETD221MJ20S
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
En stock : 2721
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 440 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series GXE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 880 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 98 mOhms