EGXF201ELL131MK35S
Chemi-Con
Producto No:
EGXF201ELL131MK35S
Descripción:
CAP ALUM 130UF 20% 200V RAD TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 563.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 130 µF