EKHE401ELL560MK30S
Chemi-Con
Producto No:
EKHE401ELL560MK30S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL
En stock : 996
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 480 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KHE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 864 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 56 µF