EKHF451ELL101MK45S
Chemi-Con
Producto No:
EKHF451ELL101MK45S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 450V RAD TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 730 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KHF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.095 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF