EKHF451ELL330MJ30S
Chemi-Con
Producto No:
EKHF451ELL330MJ30S
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 335 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 603 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF