EKMA500ELL4R7ME07D
Chemi-Con
Producto No:
EKMA500ELL4R7ME07D
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 23 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMA
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF