EKMG350ELL151MHB5D
Chemi-Con
Producto No:
EKMG350ELL151MHB5D
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMG
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF