EKMG350ELL681MK20S
Chemi-Con
Producto No:
EKMG350ELL681MK20S
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 680 µF