EKMG630VSN153MA63U
Chemi-Con
Producto No:
EKMG630VSN153MA63U
Descripción:
CAP ALUM 15000UF 20% 63V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMG
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15 mF